Kuksando praktika

Kuksando pratybos prasideda nuo atsipalaidavimo pratimų, per kuriuos atslūgsta įtampa, pagerėja kraujo apytaka, kūnas prisipildo energijos. Ši darni, šimtmečius kurta pratimų sistema puikiai tinka ryto mankštai, tačiau tikroji jų paskirtis – pasirengti kvėpavimo meditacijai, kuri yra svarbiausia kuksando dalis. Kuksando meditacija yra aktyvi – jos metu nuolatos keičiamos pozos, o kvėpuojama apatine pilvo dalimi. Kūdikystėje visi taip kvėpuoja, bet paskui šiuos natūralius įgūdžius praranda. Kuksando pratybos padeda susigrąžinti šį gyvybiškai svarbų kvėpavimo būdą. Baigiamojoje pratybų dalyje daromi pratimai, kurie sukauptą energiją paskirsto po visą kūną ir vidaus organus.

Pratybos užtrunka 1 val. 20 min.

Dviejų pakopų kvėpavimas

Iš Jin Mok knygos „Kuksando”:

Viena svarbiausių kuksando ypatybių yra vadinamasis „dviejų pakopų” kvėpavimas.

Nemažai praktika užsiimančių mokyklų Korėjoje ir kitose šalyse kvėpavimą laiko svarbiausia praktikos dalimi. Dauguma jų pabrėžia, kad kvėpavimas turi būti ramus, lengvas ir ilgas. Daugelio praktikos centrų teigimu, įkvėpus sulaikyti kvėpavimo nevalia, nes tai sukelia įvairias ligas.

Ironiška, bet kuksando praktikos paslaptis – būtent kvėpavimo sulaikymas. Svarbiausia – kaip mes sulaikome kvėpavimą. Jeigu jį sulaikome tinkamai, sustiprėja vandens ir ugnies energijų apytaka, pasitraukia ligos, lengvėja kvėpavimas, atsiranda daugiau jėgų, kaista dandžionas ir tvirtėjas kūnas.

O jeigu žmogus sulaiko kvėpavimą nežinodamas tikslių principų ir metodų, tai neigiamai paveikia skrandį, žmogų sekina karštinė, akys pasrūva krauju, džiūsta burna, skauda galvą, kūnas netenka energijos.

Nuo ko pradėti?

Norintiems pradėti kuksando praktiką rekomenduojame ateiti į seminarą pradedantiesiems arba į individualų užsiėmimą. Seminarus rengiame visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Po tokios įžangos galima prisijungti prie praktikuojančiųjų grupės. Susipažinę su kuksando praktika visada laukiami mūsų užsiėmimuose Vilniuje, Nacionaliname kuksando centre, kur pratybas veda kuksando meistras Algirdas Kumža ir kuksando mokytoja Toma Kumžienė.

Jeigu neturite galimybių ateiti į įžanginį seminarą, siūlome įsijungti Kuksando akademiją, kurioje praktikos mokome internetu. Čia rasite daug įrašų, kuriuose moko ir patarimais dalijasi meistras iš Korėjos Jin Mok, meistras A.Kumža ir kuksando mokytoja T.Kumžienė.  Įsigiję akademijos narystę rasite keliolika valandų seminarų, konferencijų, pamokų vaizdo ir garso įrašų, meistro Jin Mok patarimų ir pamokų, galėsite prisijungti prie tiesiogiai internetu transliuojamų pratybų arba praktikuoti jums patogiu metu įsijungę pratybų įrašus. Narius nuolat konsultuojame laiškais, telefonu, interneto vaizdo konferencijose. Kiekvieną mėnesį nariams rengiame seminarus, konferencijas. Akademijos narystę įsigyti galite čia: https://kuksando.lt/naryste/

Atsipalaidavimo pratimai

Pratimai po kvėpavimo meditacijos