Kuksando – būdas įveikti skausmus ir negalavimus

Kuksando yra fundamentalus sveikatos mokslas, kilęs iš Pietų Korėjos. Šis mokymas susideda iš kelių esminių dalių – tausojančio judesio, taisyklingo kvėpavimo, meditacijos bei akupresūros. Šių dalių visuma nuramina įtampą, nerimą, didina atsparumą stresui, padeda įveikti įvairius skausmus ir negalavimus. Kuksando pateikia labai konkrečius ir praktiškus patarimus: 

– kaip greičiau užmigti ir geriau išsimiegoti;
– kaip suvaldyti nerimą;
– kaip sumažinti ar visiškai atsikratyti galvos skausmų ir migrenos;
– iš kur gauti daugiau energijos;
– ką daryti, kad kūnas taptų tvirtas ir lankstus.
Kuksando turi patarimų ir skubančiam žmogui – net skyrus vos 15 minučių per dieną įmanoma pasiekti puikių rezultatų! Nacionaliniame kuksando centre galite pasirinkti sau tinkamą programą – nuo gyvų ar online užsiėmimų iki asmeninės konsultacijos ir individualaus sveikatinimo plano sudarymo ar būtent su Jūsų problema – stresu, nemiga, nuovargiu ir kt. susijusių programų.

Kuksando pratybos

Kuksando pradėti galima po truputį, mokantis kvėpavimo, judesio, akupresūros taškų, naudojant ilgesnes ar trumpesnes meditacijas. Tačiau greiti patarimai yra tik gaisro gesinimas, o iš esmės problemas sprendžia visuma – pilna kuksando praktika.

Kuksando praktika susideda iš atsipalaidavimo pratimų, kvėpavimo meditacijos ir energijos paskirstymo pratimų. Darant atsipalaidavimo pratimus atslūgsta įtampa, pagerėja kraujo apytaka, kūnas prisipildo energijos. Ši darni, šimtmečius kurta pratimų sistema puikiai tinka ryto mankštai, tačiau tikroji jų paskirtis – pasirengti kvėpavimo meditacijai, kuri yra svarbiausia kuksando dalis. Kuksando meditacija yra aktyvi – jos metu nuolatos keičiamos pozos, o kvėpuojama apatine pilvo dalimi. Kūdikystėje visi taip kvėpuoja, bet paskui šiuos natūralius įgūdžius praranda. Kuksando pratybos padeda susigrąžinti šį gyvybiškai svarbų kvėpavimo būdą. Baigiamojoje pratybų dalyje daromi pratimai, kurie sukauptą energiją paskirsto po visą kūną ir vidaus organus.

Pratybos užtrunka 1 val. 20 min. Gyvai pratybas vedame Vilniuje, Ogmios mieste ir internetu. Kiekvienam gyvų pratybų dalyviui prieš pirmąjį susitikimą bus atliekamas individualus būklės vertinimas ir parengiamos rekomendacijos dėl praktikos bei geresnės sveikatos kasdienybėje.

Nuo ko pradėti?

Norintiems pradėti kuksando praktiką rekomenduojame ateiti į seminarą pradedantiesiems arba į individualų užsiėmimą. Po tokios įžangos galima prisijungti prie praktikuojančiųjų grupės. Susipažinę su kuksando praktika visada laukiami mūsų užsiėmimuose Vilniuje, Nacionaliname kuksando centre, kur pratybas veda kuksando kuksando meistrė Toma Kumžienė ir kuksando specialistė Eglė Aukškalnienė, galima pasitarti ir su pirmuoju kuksando meistru Lietuvoje Algirdu Kumža.

Jeigu neturite galimybių ateiti į įžanginį seminarą, siūlome įsijungti Kuksando akademiją, kurioje praktikos mokome internetu. Čia rasite per 100, kuriuose moko ir patarimais dalijasi meistras iš Korėjos Jin Mok, meistras A.Kumža ir kuksando mokytoja T.Kumžienė.  Įsigiję akademijos narystę rasite per šimtą valandų seminarų, konferencijų, pamokų vaizdo ir garso įrašų, galėsite prisijungti prie tiesiogiai internetu transliuojamų pratybų arba praktikuoti jums patogiu metu įsijungę pratybų įrašus. Narius nuolat konsultuojame laiškais, telefonu, interneto vaizdo konferencijose. Kas antrą savaitę narius konsultuojame gyvai internetu. Akademijos narystę įsigyti galite čia: https://kuksando.lt/naryste/