Kuksando

Kas yra kuksando ir nuo ko pradėti

Kuksando centre žmonės patys įsitikina, kaip kvėpavimu, meditacija ir fiziniais pratimais galima suvaldyti stresą ir sustiprinti gyvybės energiją. Pratybų dalyviai mokosi pratimų, gilaus kvėpavimo ir meditacijos. Senasis mokymas iš Korėjos kalnų tūkstančiams padėjo įveikti nuovargį, nemigą, sugrąžinti žvalumą ir gerą nuotaiką. Kuksando pratimai moko derinti kvėpavimą ir judesį, atpalaiduoja ir stiprina kūną, koreguoja laikyseną.

Niekada nesusidūrusiems su kuksando praktika rekomenduojame pradėti nuo pratybų pradedantiesiems ar individualaus užsiėmimo, po kurių galima prisijungti prie praktikuojančiųjų grupės. Susipažinę su kuksando praktika visada laukiami mūsų užsiėmimuose Vilniuje, Nacionaliname kuksando centre. Mokėti už užsiėmimus, pratybas ir seminarus galima pavedimu,  interneto svetainėje https://kuksando.lt/uzsiemimai/kainos/ arba grynaisiais prieš užsiėmimą (jei ketinate mokėti grynaisiais, prieš tai įsitikinkite, kad vieta Jums yra rezervuota).

Meistrai Korėjoje pabrėžia, kad kuksando yra labai sudėtingas mokymas apie žmogaus gyvybės energiją. Nekvalifikuotas mokymas neduoda reikiamos naudos. Atvirkščiai – neteisinga pradžia gali būti labai žalinga. Šiuo metu Lietuvoje yra 15 sertifikuotų kuksando mokytojų, jų sąrašą galite rasti čia: kuksando mokytojai Lietuvoje.

Kaip buvo įkurtas Nacionalinis kuksando centras

Prieš dvylika metų šventame Kailašo kalne Tibete susipažinome su garsiuoju kuksando mokytoju Jin Mok ir pusšešto kilometro aukštyje pirmąsyk pabandėme kuksando. Nuo tada praktikuojame patys, žiniomis dalinamės su draugais ir artimaisiais. Kai norinčių praktikuoti skaičius smarkiai išaugo, supratome, kad kuksando reikia nuolatinių namų.

Šiuo metu Nacionalinio kuksando centro pratybos vyksta dviejose Vilniaus vietose – pačiame centre, Gedimino pr. 16/Vilniaus g. 10, Centro pasažo II aukšte esančiuose Diva namuose ir Č.Sugiharos 3, klinikoje Sugihara.