Kuksando

Kas yra kuksando ir nuo ko pradėti

Kuksando centre žmonės patys įsitikina, kaip kvėpavimu, meditacija ir fiziniais pratimais galima suvaldyti stresą ir sustiprinti gyvybės energiją. Pratybų dalyviai mokosi pratimų, gilaus kvėpavimo ir meditacijos. Kuksando pratimai moko derinti kvėpavimą ir judesį, atpalaiduoja ir stiprina kūną, koreguoja laikyseną. Senasis mokymas iš Korėjos kalnų tūkstančiams padėjo įveikti nuovargį, nemigą, sugrąžinti žvalumą ir gerą nuotaiką.

Niekada nesusidūrusiems su kuksando praktika rekomenduojame pradėti nuo pratybų pradedantiesiems ar individualaus užsiėmimo, po kurių galima prisijungti prie praktikuojančiųjų grupės. Susipažinę su kuksando praktika visada laukiami mūsų užsiėmimuose Vilniuje, Nacionaliname kuksando centre. Mokėti už užsiėmimus, pratybas ir seminarus galima pavedimu arba grynaisiais prieš užsiėmimą (jei ketinate mokėti grynaisiais, prieš tai įsitikinkite, kad vieta Jums yra rezervuota).

Meistrai Korėjoje pabrėžia, kad kuksando yra labai sudėtingas mokymas apie žmogaus gyvybės energiją. Nekvalifikuotas mokymas neduoda reikiamos naudos. Atvirkščiai – neteisinga pradžia gali būti labai žalinga. Šiuo metu Lietuvoje yra 25 Pasaulinės bakdol-kuksando federacijos Korėjoje sertifikuoti kuksando mokytojai, jų sąrašą galite rasti čia: kuksando mokytojai Lietuvoje

Kaip buvo įkurtas Nacionalinis kuksando centras

2005 metais šventame Kailašo kalne Tibete susipažinome su garsiuoju kuksando mokytoju Jin Mok ir pusšešto kilometro aukštyje pirmąsyk pabandėme kuksando. Nuo tada praktikuojame patys, žiniomis dalinamės su draugais ir artimaisiais.

Nuotraukoje pirmoje eilėje iš kairės: Algirdas Kumža, Toma Kumžienė ir meistras Jin Mok. 

2006 metais pirmąsyk apsilankėme Korėjoje. Praktikavome kuksando centruose Seule ir kituose miestuose, susipažinome su kuksando meistrais.

2012 metų vasarą Lietuvoje vyko pirmosios kuksando pratybos su meistru Jin Mok. Kuksando pratybos vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Harmony parke.

2016 metais įsteigta Lietuvos kuksando asociacija, kuri yra Pasaulio kuksando bakdol federacijos narė.

2017 metų kovą įkurtas Nacionalinis kuksando centras.

2018 metais surengėme pirmąsias tarptautines kuksando pratybas Lietuvoje, į kurias atvyko dalyviai iš Čekijos, Portugalijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Šiuo metu nuolatinės Nacionalinio kuksando centro pratybos vyksta Vilniuje, pačiame centre, Gedimino pr. 16/Vilniaus g. 10, Centro pasažo II aukšte esančiuose Diva namuose ir Klaipėdoje, Liepų g. 48 B.