2024-02-17 15:30 / šaltinis: tv3.lt / aut. Karolina Gudauskaitė

Miegas yra labai svarbus žmogaus gyvenime. Nuo to, kaip miegojome naktį priklauso ir visa tolimesnė mūsų diena, tačiau nemiga kamuoja daugelį žmonių, dėl kurios vėliau atsiranda įvairių sveikatos problemų. Tačiau nereikėtų kankintis, jei naktimis būna sunku užmigti, nes nemigą galima išsigydyti įvairiais pratimais.

Kuksando meistrė Toma Kumžienė papasakojo, kas yra kuksando, kaip tai gali išgydyti nemigą ir netgi nerimą bei kokie yra ilgalaikiai nemigos padariniai žmogaus sveikatai. Pagrindinė nemigos priežastis – mintys Miegas yra būtinas žmogaus organizmui. Jei žmogus ilgą laiką naktimis neišsimiega – prasideda chroniškas nuovargis, silpsta imunitetas, užpuola ligos. O toliau – žlunga karjera, šlubuoja šeimos santykiai…

„Vis daugiau žmonių ateina pas mus dėl nemigos. Daugelis šiandien sunkiai užmiega, dažnai prabunda naktį, ryte atsikelia neišsimiegoję. Tai vis dažnėjanti problema tarp įvairaus amžiaus žmonių.

Kuksando sako, kad pagrindinė nemigos priežastis – galvoje nuolat besisukančios mintys. Jos įkyrios, jų daug ir jos nuolat zuja galvoje. Paskui mintis pakyla ir energija, kvėpavimas. Įsitempia kūnas, apima nerimas, prasideda įvairūs skausmai.  Kuksando pagalba galima išsigydyti kamuojančią nemigą. Tai yra sveikatos mokymas, kuris yra kilęs iš Pietų Korėjos. Jis atkuria mūsų energiją ir žvalią savijautą, padeda įveikti stresą, nuovargį, nemigą, sustiprina imunitetą”.

Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/pries-nakti-atlikite-1-veiksma-uzmigsite-zaibiskai-n1284307