Garsus Korėjos akupresūros gydytojas ir kuksando meistras Jin Mokas neįsivaizduoja savo dienos be kimči.

Aštriai fermentuotos įvairios daržovės Korėjoje patiekiamos pusryčiams, pietums ir vakarienei, jos valgomos kaip užkandis, jų dedama į sriubas, prie ryžių, jos taip pat vyniojamos į salotos lapą kartu su kitomis daržovėmis, mėsa, įvairiais padažais.

Korėjoje žinoma daugiau nei 180 kimči rūšių, o vienas korėjietis šio sveikuoliško patiekalo per metus vidutiniškai suvalgo apie 18 kilogramų.

Receptas

pekininio kopūsto;

1–2 baltųjų ridikų;

3–5 valgomųjų šaukštų džiovintų maltų aitriųjų paprikų;

2 valgomųjų šaukštų žuvies padažo;

2 vidutinio dydžio svogūnų galvų;

2 česnakų;

pundelio svogūnų laiškų;

imbiero šaknies (maždaug 4×2 cm).

Pirmiausia Jin Mokas pripylė didelį indą smarkiai sūdyto vandens. Į jį įdėjo išilgai pusiau perpjautą pekininį kopūstą. Prieš pamerkdamas įpjovė kopūsto kotą ir šiek tiek jį patraiškė delnais. Sūdytas vanduo turi visiškai apsemti Pekino kopūstą, o vandenyje jį reikia laikyti apie 24 valandas.

Baltuosius ridikus Jin Mokas supjaustė plonais šiaudeliais. Svogūną, česnaką ir imbierą sutrynė maisto smulkintuvu. Smulkiai supjaustė svogūno laiškus. Viską sumaišė, įpylė žuvies padažo, subėrė paprikos miltelius. Jei padažas jums per aštrus, Jin Mokas rekomenduoja įdėti tarkuotą žalią obuolį. Paruošęs padažą Jin Mokas iš sūrymo ištraukė pekininį kopūstą, nuvarvino vandens perteklių ir įdėjo jį į didelį indą. Tuomet gautu mišiniu neatplėšdamas nuo koto iš abiejų pusių įtrynė visus kopūsto lapus. Sandariai uždengtame inde vėsioje patalpoje kimči rauginamas apie tris dienas, šaldytuve – savaitę.

Tradiciškai korėjiečiai kimči raugia moliniuose induose, dažniausiai lauke. Prie pavienių namų ir vienuolynų galima pamatyti dešimtis tokių statinių, kuriose paruoštos kimči atsargos.