Jin Mok – senojo Korėjos mokymo kuksando meistras – vėl Lietuvoje. Gegužės ir birželio mėnesiais Vilniuje Nacionaliniame kuksando centre jis surengs keletą seminarų, į kuriuos atvyks žmonės iš visos Lietuvos, o taipogi iš Latvijos, Estijos, Čekijos ir Portugalijos.

Pietų Korėjoje yra keli šimtai kuksando meistrų, tačiau tik aštuoni iš jų turi aukščiausiąjį bopsa titulą. Jin Mok yra vienas iš jų. Jin Mok per trisdešimt metų vedė seminarus daugelyje šalių ir kuksando galią atskleidė tūkstančiams žmonių. Jis buvo Korėjos kuksando federacijos prezidentas ir šios federacijos Edukacijos komiteto vadovas. Šiuo metu jis daugiausia laiko skiria seminarams, rašo knygas apie kuksando mokymą ir kasmet po du-tris mėnesius atsiskiria kalnuose, kur užsiima kuksando praktika ir meditacija, nes ir pats nori nuolatos tobulėti.

Jin Mok yra įsipareigojęs globoti Lietuvos nacionalinį kuksando centrą ir kasmet mėnesiui-pusantro atvykti į Vilnių.

Kuksando paslapčių jis dar vaikystėje išmoko iš savo tėvo – legendinio meistro Chung San. Tūkstančius metų šis mokymas buvo slaptas ir tik prieš pusšimtį metų būtent Jin Mok tėvui buvo patikėta skleisti kuksando mokymą Korėjoje ir pasaulyje. Šiandieną Jin Mok tėvo portretai kabo kiekviename kuksando mokymo centre.

Jin Mok sako kalbą svarbiausiame metų kuksando renginyje. Ant tribūnos – jo tėvo, legendinio meistro Chung San nuotrauka.

Nuotraukų galerija: