Straipsnį portale lrytas.lt skaityti galite paspaudę šią nuorodą: LRYTAS.LT

„Lietuviai stebėtinai giliai ir greitai perpranta senąją Rytų išmintį“, – sakė garsus Korėjos kuksando mokyklos meistras Jin Mok. Vilniuje, Nacionalioniame kuksando centre jis surengė egzaminą, norintiems tapti šios tūkstantmetės geros savijautos ir sveikatos sistemos mokytojais. Pirmieji mokytojų sertifikatai buvo įteikti vienuolikai asmenų, kurie per egzaminą įrodė, kad puikiai atlieka kuksando pratimus, išmano Rytų išminties ir net kovų menų pagrindus. Daugelis naujųjų mokytojų, atvykusių iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Druskininkų patys tikisi steigti kuksando centrus. Vienas naujųjų mokytojų – Lietuvos Olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas sakė, kad kuksando yra idealus metodas žmogui, kuris pats nori keisti savo gyvenimą. Dr. D.Barkauskas įsitikinęs, kad teisingai judėdamas, kvėpuodamas ir atkūręs savo gyvybės energiją, žmogus gali įveikti nemigą, stresą ir visokius skausmus.

Iki šiol Lietuvoje buvo tik trys Korėjos meistrų patvirtinti mokytojai: vilniečiai Toma Kumžienė ir Algirdas Kumža bei mažeikietė V.Rozgienė.

Korėjos kuksando meistras Jin Mok gegužės mėnesį Nacionaliniame kuksando centre surengė keletą seminarų, į kuriuos atvyko žmonės iš  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos ir Portugalijos.

P.Korėjoje yra keli šimtai kuksando meistrų, tačiau tik aštuoni iš jų turi aukščiausiąjį bopsa titulą. Jin Mok yra vienas iš jų. Jin Mok per trisdešimt metų vedė seminarus daugelyje šalių ir kuksando galią atskleidė tūkstančiams žmonių. Jis buvo Korėjos kuksando federacijos prezidentas ir šios federacijos Edukacijos komiteto vadovas. Šiuo metu jis daugiausia laiko skiria seminarams, rašo knygas apie kuksando mokymą ir kasmet po du-tris mėnesius išeina praktikuoti į kalnus medituoti, nes ir pats nori nuolatos tobulėti.

Jin Mok yra įsipareigojęs globoti Lietuvos nacionalinį kuksando centrą ir kasmet mėnesiui-pusantro atvykti į Vilnių.

Kuksando paslapčių jis dar vaikystėje išmoko iš savo tėvo – legendinio meistro Chung San. Tūkstančius metų šis mokymas buvo slaptas ir tik prieš pusšimtį metų būtent Jin Mok tėvui buvo patikėta skleisti kuksando mokymą Korėjoje ir pasaulyje. Šiandieną Jin Mok tėvo portretai kabo kiekviename kuksando mokymo centre.

Šiuo metu Lietuvoje yra 14 sertifikuotų kuksando mokytojų:

VILNIUJE

Kumža Algirdas

Kumžienė Toma

Pulauskienė Jolanta

Rinkevičius Darius

Taletienė Aušra

KAUNE

Barkauskas Dalius

Borisas Marius

Grigalė Janina

Krikštanavičienė Aušra

Krikštanavičius Egidijus

KLAIPĖDOJE

Žaliauskienė Milda

ŠIAULIUOSE

Kazlauskienė Aušra

DRUSKININKUOSE

Stašinskas Vidas

MAŽEIKIUOSE

Rozgienė Violeta