Londone įvykusioje ceremonijoje Algirdas Kumža buvo apjuostas juoduoju kuksando diržu, patvirtinančiu aukščiausiąją meistro kvalifikaciją.

Kuksando – tūkstantmetė korėjiečių kūno lavinimo pratimų, specialaus kvėpavimo, meditacijos ir kovos menų sistema. Meistrų inauguravimo ceremonijai vadovavo iš Pietų Korėjos atvykęs Pasaulinės kuksando (bakdol) federacijos prezidentas Jin Mokas. Užrišdamas juodąjį diržą jis pasakė: „Matydami Algirdo įgūdžius ir žinias sakome, kad jis yra tikras meistras; jis daug metų praktikuoja kuksando ir tai daro ne dėl titulo, o siekdamas tobulėti.“

Jin Mokas Lietuvoje jau paruošė daugiau nei dešimtį kuksando mokytojų, kurių dauguma jau patys rengia pratybas ir ateityje pretenduos tapti meistrais.

Kuksando meistrai turi gerai išmanyti kuksando teoriją ir praktiką, akupresūrą, kovos menų pradmenis. A.Kumža šias žinias ir įgūdžius kaupė kelioliką metų lankydamasis Korėjos kuksando akademijoje ir mokymo centruose, nuolatos praktikuodamas Lietuvoje ir mokydamas kitus. A.Kumža su kolegomis šį pusmetį rengia Jin Moko seminarus Latvijoje, Lietuvoje, Portugalijoje ir Čekijoje.

A.Kumža yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ambasadorius, kuksando mokytojas, alpinistas, knygų „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ ir „Kuksando. Kelio knyga“ autorius. Šiomis dienomis knygynuose pasirodys naujausia A.Kumžos knyga „Rasa. Po angelo sparnu“, kurioje pasakojama apie jauną moterį, kuri  pasipriešino itin agresyviam vėžiui: vietoj jai lemtų trijų mėnesių ji gyvena aštuntus metus. Kuksando mokymas kelis tūkstančius metų buvo slaptas – Korėjos kalnuose jį praktikavo ir tobulino pasišventę žmonės. Rytų išminčiai ir alchemikai tūkstantmečius ieškojo atsakymo, kaip gyventi ilgai, sveikai ir laimingai. Taip jie sukūrė fundamentalų ir sistemingą kuksando mokymą, kurio esmė – judesys, kvėpavimas ir meditacija. Teisingas kvėpavimas atpalaiduoja nervus, nuramina protą. Atsiranda daugiau jėgos ir ištvermės, žmogus tampa emociškai stabilumas, gerai miega, ilgiau praktikuojant dingsta daugelis skausmų, sustiprėja imunitetas.