Kiek kartų per savaitę turėčiau praktikuoti kuksando? 

Idealu, kai praktika tampa kasdieniniu įpročiu. Tuomet greičiau pajuntami dvasios ir kūno pokyčiai, atsiranda daugiau energijos, susitvarko miegas, nebe taip stresuojame. Suprasdamas, kad šiuolaikiniam visur skubančiam žmogui sudėtinga tai įgyvendinti, meistras Jin Mok sako: „Jūs tik praktikuokite. Kiek galite ir kada galite”.

Dienos praktika trunka apie 1.20 val., bet galima ir sutrumpinti. Sutrumpintos praktikos įrašą rasite Kuksando akademijoje.

Kuriuo paros metu geriausia praktikuoti kuksando? 

Kuksando praktikuoti galima bet kada. Ryte lengviau kvėpuoti, tačiau kūnai labiau sustingę. Vakare – atvirkščiai, per dieną susikaupę rūpesčiai apsunkina kvėpavimą, o judesiai yra laisvesni.

Kadangi tik prabudę ryte natūraliai kvėpuojame dandžion kvėpavimu, mokytojas Jin Mok rekomenduoja prabudus neskubėti keltis, o dešimt minučių pagulėti ant nugaros ir giliai ritmiškai pakvėpuoti apatine pilvo dalimi.

Kaip pasiruošti pratyboms? 

Pratybų metu apsirenkite kūno nevaržančius sportinius drabužius. Kuksando praktikuojame be batų, jei šąla galūnės, galima užsimauti kojines.

Kodėl apie šį mokymą sužinojome tik dabar?

Pirmiausia, kuksando tūkstančius metų buvo slaptas mokymas – kaip ir daugelis kitų Rytuose sukurtų mokymų apie gyvybės energiją. Korėjos kuksando meistrai tik prieš keletą dešimtmečių pradėjo dalintis savo mokymo paslaptimis. Mums pasisekė, nes į Lietuvą atvykstantis meistras bopsa Jin Mok nuo mažumės mokėsi iš legendinio mokytojo Chung San. Antroji priežastis yra ta, kad įtakingiausi kuksando meistrai, o visų pirma Jin Mok rūpinasi, kad šis mokymas nepasiduotų pragmatiškiems komercijos dėsniams. Jie įsitikinę, kad žmonėms gali padėti tik autentiškas, pirmapradis mokymas, kurį kalnų išminčiai kūrė tūkstančius metų. Būtent tokį mokymą mes ir gauname iš pirmųjų rankų.

Kaip galiu tapti kuksando mokytoju?

Kuksando mokytojo kvalifikaciją suteikia Meistras, su kuriuo jūs praktikuojate. Meistras vertina šiais kriterijais:

  • Praktikuojančiojo pažanga: pratimų atlikimas, kvėpavimo meditacija, koncentracija. Norintis tapti mokytoju, turi būti pasiekęs bent  Keon Kon Dan Boub lygį (trečioji meditacijos pakopa);
  • Kuksando dėstymo teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai;
  • Kuksando teorijos žinios (istorija, struktūra, gyvybės energijos supratimas);
  • Rytų filosofijos, visų pirma Dao, žinios ir supratimas (Jin ir Jan bei penkių elementų teorija).

Meistras bopsa Jin Mok ir Pasaulio kuksando bakdol federacija kasmet rengia kuksando mokytojų kursus, po kurių yra laikomas kuksando teorijos ir praktikos egzaminas. Sėkmingai pabaigus kursus ir išlaikius egzaminą suteikiamas Pasaulio kuksando bakdol federacijos (prezidentas – meistras Jin Mok) mokytojo sertifikatas.

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu info@kuksando.lt

Kaip rasti informaciją apie Lietuvoje sertifikuotus kuksando mokytojus?

Kuksando yra labai sudėtingas mokymas apie žmogaus gyvybės energiją. Nekvalifikuotas mokymas neduoda reikiamos naudos. Atvirkščiai – neteisinga pradžia gali būti labai žalinga. Todėl mokytojo pasirinkimas yra labai svarbus.

Meistro Jin Mok sertifikuotų mokytojų sąrašą galite rasti čia: KUKSANDO MOKYTOJAI LIETUVOJE